גודל טקסט      
  • לשכת ראש המועצה קרני שומרון
  • לשכת ראש המועצה קרני שומרון
  • לשכת ראש המועצה קרני שומרון

מתחדשים

מתחדשים חודש דצמבר 2016 - פרויקטים ללא הפסקה

אנו פועלים ימים ולילות על מנת ליצור עבורכם בית שכיף לחיות בו, תמיד יש למה לחכות! לפניכם מקצת מהפרויקטים שהסתיימו לאחרונה!

 

כביש עוקף נבי אליאס

נושא הכביש עלה לראשונה ע"י יגאל להב, ראש המועצה כיום ואז כחבר מליאה,  בשנת 2009 בדיוני המליאה של המועצה בקרני שומרון. מאז עבר גלגולים רבים ולפני כ-3 שנים קודם שוב ע"י ראש המועצה לידי בשלות כלכלית ע"י נ.ת.י (נתיבי ישראל) ובכך הפך להיות הכביש הראשון באיו"ש המאושר כלכלית ולא רק בטיחותית.

השלב הבא היה גיוס התקציב (כ-45 מיליון) ולכך סייעו ראשי הרשויות של קדומים ועמנואל שסייעו בלחץ על השרים ובהם שר התחבורה ישראל כץ שנרתם לנושא. לשמחתנו שר האוצר (משה כחלון) היה הראשון להתקשר אישית ליגאל להב, והודיע על העברת התקציב למשרד התחבורה.

במקביל לתכנון הכביש, ראש המועצה יגאל להב בפגישותיו עם מנהלי מקורות ורשות המים (בעקבות משבר המים בקיץ האחרון), שכנע אותם כי קו המים החדש מאזור כפר סבא יעבור בתוואי עוקף נבי אליאס ובכך ייתן מענה נכון ויעיל לכל יישובי האזור.

לצערנו עם הכוונה להיכנס לעבודה, הוגש בג"צ ע"י אנשי הכפר נבי אליאס שחששו לרווחתם הכלכלית תוך התעלמות מנושא הסיכון התחבורתי, דבר שעיכב לכ-6 חודשים את הקמת הכביש.

ראש המועצה פעל עם הלשכה המשפטית של פרקליטות המדינה וע. שר הבטחון – קובי אלירז וקמ"ט תחבורה – ישראל אפריאט שסייעו, ע"מ להציג את תמונה הסיכונים בכביש. התמונה הקשה הראתה כי ב-10 חודשים האחרונים, בקטע הכביש הקצר הזה, כ-1.3 ק"מ, התרחשו  מעל 35 תאונות, עם מעל 70 כלי רכב מעורבים, עם נפגעים רבים ובהם גם 3 הולכי רגל מהכפר. נתונים קשים אלו מראים כי הינו אחד הכבישים המסוכנים בישראל ובכך גם שוכנעו שופטי הבג"צ שהכריעו לטובת בטחון הנוסעים בצירים ואשרו את הקמתו.

אנו מודים לכל מי שהיה שותף לתהליך וסייע להקמתו ומקווים כי ההליך של הביצוע יהיה עד תום ש.ע. 2017.

 

 

פינוי מוקשים ברמת גלעד

לפני למעלה מ-70 שנים הוטמנו אלפי מוקשים באזור רמת גלעד. מוקשים אלו סיכנו את כל הגרים והאורחים במקום.

לפני מספר חודשים התרחש אירוע השריפה של רמת גלעד שכילה בתים רבים וכן שרף את שדה המוקשים וגרם להתפוצצות של עשרות מהם.

ראש המועצה, יגאל להב, הציג את האיום הקיים אל מול ההזדמנות של שריפת כל הצמחייה במקום ע"מ לעשות היסטוריה ראשונה באיו"ש של פינוי שדה מוקשים ע"י המדינה.

ס. שר הבטחון, הרב אלי דהן נרתם לנושא ויחד עם ראש היחידה להתיישבות, אנשי פיקוד מרכז והעורף תמכו בהצעת ראש המועצה. את האישור הסופי נתן שר הבטחון איווט ליברמן כאשר לשכתו התקשרה ובשרה על העברת 5 מיליון ₪ ליחידה לפינוי מוקשים ע"מ שתחל בעבודתה בשנת 2017 ותביא לניקוי השטח והוצאת האיום המתמיד מהאזור המאוכלס והכשרתו העתידית  בס"ד לבנייה.

 

פרויקט מבני הציבור הגדול!

לאחר שעלה הצורך בהרחבת סניפי בני עקיבא בכל השכונות ודחיפת נושא מועדוני הנוער והצעירים, ראש המועצה ומנכ"ל המועצה החלו לבדוק אפשרויות להרחבת מבני הציבור ביישוב בעלויות מופחתות. במהלך הבדיקה נמצא כי מבני המפונים של גוש קטיף (קרוויליות) מאוחסנים בדרום הארץ וניתן לרכושם דרך משרד האוצר  במחירים אטרקטיביים שיאפשרו פתרון למכלול מבני ציבור חיוניים במקום שניים בודדים.

במהלך חודש נובמבר (יום הבחירות בארה"ב) הובלו לאחר כבוד בכבישי הארץ והגיעו המבנים, 8 קרווילות בגודל 90 מ"ר ומעלה והוצבו במוקדים שונים בכל רחבי היישוב למען הנוער והצעירים שלנו.

אז מה יהיה שם בעצם?

-          ליד הבריכה בכניסה לגינות שומרון נקים את בית הצעירים.

-          ליד מפעל הפיס בקרני שומרון נקים מועדון נוער.

-          הרחבת סניף בני עקיבא בגינות שומרון.

-          הרחבת סניף בני עקיבא בנווה מנחם.

-          מרכז טכנולוגיה, מדעים וחוגים (ילדים ומבוגרים).

-          במתחם האזרחי יקומו משרדי החברה הכלכלית לקרני שומרון.

-          מבנה חדש לבני עקיבא אלוני שילה.

 

דמויות במעברי חצייה

כחלק ממאמצינו להגביר את המודעות לבטיחות בדרכים הוחלט להציב דמויות ילדים במעברי החצייה הסמוכים לבתי הספר. רעיון שהגיע מעובדת הגזברות, אופירה שפנתה  לראש המועצה עם הדבר. אנו מבקשים מכם תושבים יקרים להאט לפני מעברי חצייה ובסביבת בתי ספר ושכונות מגורים. אנא ותרו על הסחות הדעת ויחד נשמור על בטיחות ילדנו ותושבנו.

 

תאורה שביל אופניים

החל פרויקט תאורת שבילי האופניים. עד כה נוספו נורות סולריות לאורך שביל האופניים בכניסה לגינות שומרון. בעתיד יהיו גם בשבילים הקיימים והחדשים שייבנו.

 

גינון בקרני שומרון

לפני שנה הוקמה מחלקת הגינון בחברה הכלכלית לקרני שומרון, המטרה הייתה חיסכון בעלויות לקבלן חוץ והפיכת הגינון לאיכותי יותר. כפי שניתן לראות, ישראל ימין מנהל המחלקה ומאיר זמן יועץ הגינון מוציאים לפועל רעיונות חדשים ויצירתיים ואת התוצאה המדהימה לעבודתם ניתן לראות בשטח. באזור הכניסה לגינות שומרון וקרני שומרון הוקמו אדניות לצמחים מעמודי התאורה שהורדו לטובת תאורת הלד ובכך גם סייענו לסביבה במחזור חדשני. כמו כן הושקעו מאמצי גינון חדשניים  בגן הסלאלום, פארק מיכל, גן השמחה ועוד.

 

שיפורים בתאורה במשעולים הפנימיים

בעקבות הכנסת מערכת תאורת הלד החסכונית ליישוב, התחלנו בחודשים האחרונים גם בהחלפת התאורה במשעולים בפנימיים. לאחר עשרות שנים של תנאי תאורה לקויים ומסוכנים לציבור, דבר שהקשה על התנהלות התושבים באזור, ובמשעול החרצית אף היווה סכנה יומיומית לדיירים. הוחלט כאמור על הכנסת התאורה החדשה ואף שינוי מיקומם של העמודים. התאורה החדשה נותנת אור חדש למשפט "איכות חיים טובה יותר...".

במקביל להחלפת התאורה, פועל הפיקוח והגינון מול דיירים שצמחיית ביתם גולשת ומסתירה את התאורה ומסכנת את הולכי הרגל בדרישה לגזום.

אנו נמשיך לבצע גם בחודשים הקרובים בהחלפת התאורה במטרה לסיים את ההליך עד סוף שנת העבודה 2017.

 

ציורי קיר על גבי מקלטים

במסגרת הכנסת אמנות רחוב וצבע לתוך חיי הקהילה, ובהמשך לאמנות הרחוב במוסדות החינוך ברקאי ולפידים, הוכנס הנושא גם לחזיתות המקלטים האפורים בשכונת קרני שומרון. הקו המחבר הינו נושא "ימי בריאת העולם", האמניות שרון ואלה אמרטלי סייעו בנושא ואף שיתפו ילדים בחלק מחדוות היצירה וגם רתמו את שלומי, בעל המכולת בקרני שומרון, שתרם לצייר גם על קירות מתחם העסק שלו, תגובות הקהל לא אחרו להגיע ולעודד את האומניות בעבודתן.

2 הציירות תרמו ציור קיר לגן "פעמוני הקסם" בנווה מנחם למען ילדי הגן.

 

כיכר הסקסופון

על מנת למתג את שכונת נווה מנחם סביב נושא שמות הרחובות- מוזיקה! הונח פסל סביבתי חדש ומרהיב בכיכר בכניסה לשכונה המשלב שני כלי נגינה, סקסופון ופסנתר.                                  

רעיון כלי הנגינה הועלה ע"י ראש המועצה במסגרת המגמה  לשינוי המיתוג לשכונה ועיצובה כאחד השכונות היפות בישראל. הכיכר מצטרפת לכיכר הכינור שנחנכה לפני כ-8 חודשים ולגידור היחודי למקום עם תווי הנגינה.

 

5 כוכבי יופי לקרני שומרון

לאחר כ-3 שנים של מאמץ רב לשינוי נראות השכונות והכניסות ליישוב, השתתפנו השנה בתחרות "ישראל היפה".           לצוות השיפוט הוצגה ע"י ראש המועצה, יגאל להב, הראייה לאסתטיקה ונראות אל מול החזון הציוני ואת התלהבות צוות השופטים ניתן היה לראות מקרוב (כולל צילום אלמנטים ייחודיים ביישוב ע"מ שהם יוכלו לקדם גם ברשויות אחרות). למאמץ היה גמול בחודש שעבר, כאשר קיבלנו 5 כוכבי יופי!!!!  במעמד שר הפנים. בטקס שנערך ייצגו את הישוב שלמה וקיל- מנהל מחלקת שפ"ע, מאיר זימן וישראל ימין- ממחלקת הגינון, אשר יצגו את התושבים, העובדים, הגננים והקבלנים השותפים למלאכת היופי הזו. תודה לכולם והמשך עשייה מבורכת למען התושבים ואורחיו, ההופכים את הישוב למה שהוא.

 

מיני פיץ' בפארק מיכל

הושלמו העבודות לבניית מגרש המיני פיץ' בפארק מיכל. מגרש ספורט משולב בעיצוב חדשני
למגוון משחקי כדור:  אשר הינו הסנונית הראשונה למגרשים חדשים המתוכננים לקום בס"ד בישוב בשנתיים הקרובות.

 

הדפסשלח לחבר
ועד עובדים
תרבות
איכות הבסיבה
פורטל חינוך
החברה הכלכלית
שירותים חברתיים
nagish

ssl certificates